Κυριακή 17 Μαΐου 2009

Η Ακαδημία ΑΣ "ΦΟΙΒΟΣ" νίκησε τον Α.Ο.Ν.Α.

Δεν αντέχει σε κριτική ο αγώνας της ακαδημίας με τον Αθλητικό Όμιλο Νέων Αργυρούπολης, που μας βρήκε νικητές με σκορ 5-0.
Ήδη από το δεκάλεπτο το σκορ ήταν 2-0, το ημίχρονο έληξε με 4-0 υπέρ του ΑΣ "ΦΟΙΒΟΣ", και το τελικό 5-0 μοιάζει λίγο.
Επιθετικά ξεκίνησε η ομάδα του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΟΥΣΗ και πριν συπληρωθούν 5΄λεπτά ο Παναγιώτης ΛΩΛΟΣ πέτυχε το 1-0, ανοίγοντας το σκορ. Στο 10΄λεπτό ο Αλέξανδρος ΘΥΜΙΑΝΟΣ έκανε από κοντά το 2-0 για να ακολουθήσουν δύο γκολ από τον Δημήτρη ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΛΗ για το 3-0, σε μια ομαδική αντεπίθεση όπου η μπάλα άλλαξε αστραπιαία τέσσερεις κατόχους και ο Παναγιώτης Λώλος έδωσε ασιστ στον Δημήτρη Κουτσουρέλη, και την Μαριάνθη ΚΟΥΤΟΥΖΗ να πετυχαίνει το 4-0, μετά από ασιστ - σέντρα του Παναγιώτη ΛΩΛΟΥ.
Αρκετές αλλαγές πραγματοποίησε ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΣΗΣ, με την έναρξη του Β΄ημιχρόνου. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα προοδευτικά να πέφτει ο ρυθμός του αγώνα, χωρίς όμως να χάσει η ομάδα μας τον έλεγχό του. Σε σουτ από το ύψος της περιοχής ο τερματοφύλακας του ΑΟΝΑ, απέκρουσε ασθενώς, έχασε τον έλεγχο της μπάλας και ο Δημήτρης ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΛΗΣ έγραψε το τελικό 5-0, με πλασέ από κοντινή απόσταση.
Τα λεπτά που έμειναν μέχρι τη λήξη του αγώνα κύλησαν χωρίς τίποτε το ιδιαίτερο και από τις δύο ομάδες.